RB238T-30NZC9
Rohm Semiconductor
Producto No:
RB238T-30NZC9
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
TO-220FN
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
SUPER LOW IR, 30V, 40A, ITO-220A
En stock : 988
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220FN
Current - Reverse Leakage @ Vr 12 µA @ 30 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 750 mV @ 20 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 40A
Operating Temperature - Junction 150°C