Hogar / Rivets / RBF-4-15-16
minImg
RBF-4-15-16
Essentra Components
Producto No:
RBF-4-15-16
Descripción:
BARBED FASTENER 0.590" NYLON BLK
Guía del usuario
Head Diameter 0.630" (16.00mm)
Color Black
Rivet Length 0.590" (14.99mm)
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter -
Series Richco, RBF
Type Barbed Fastener
Head Height 0.080" (2.03mm)
Grip Range 0.220" ~ 0.420" (5.59mm ~ 10.67mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.157" (3.99mm)