Hogar / Rivets / RBF-4.8-11.1-16
minImg
RBF-4.8-11.1-16
Essentra Components
Producto No:
RBF-4.8-11.1-16
Descripción:
BARBED FASTENER 0.440" NYLON BLK
En stock : 1849
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Head Diameter 0.630" (16.00mm)
Color Black
Rivet Length 0.440" (11.18mm)
Material Nylon
Product Status Active
Rivet Diameter -
Series Richco, RBF
Type Barbed Fastener
Head Height 0.080" (2.03mm)
Grip Range 0.080" ~ 0.280" (2.03mm ~ 7.11mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.187" (4.75mm) 3/16"