Hogar / Rivets / RBF-6.4-11.1-16
minImg
RBF-6.4-11.1-16
Essentra Components
Producto No:
RBF-6.4-11.1-16
Descripción:
BARBED FASTENER 0.440" NYLON BLK
Guía del usuario
Head Diameter 0.630" (16.00mm)
Color Black
Rivet Length 0.440" (11.18mm)
Type Barbed Fastener
Head Height 0.080" (2.03mm)
Grip Range 0.080" ~ 0.280" (2.03mm ~ 7.11mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.250" (6.35mm) 1/4"