Hogar / Rivets / RBF-7.1-15-12
minImg
RBF-7.1-15-12
Essentra Components
Producto No:
RBF-7.1-15-12
Descripción:
BARBED FASTENER 0.590" NYLON BLK
Guía del usuario
Head Diameter 0.470" (11.94mm)
Color Black
Rivet Length 0.590" (14.99mm)
Type Barbed Fastener
Head Height 0.060" (1.52mm)
Grip Range 0.150" ~ 0.420" (3.81mm ~ 10.67mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.281" (7.14mm)