Hogar / Rivets / RBF-7.1-15-8
minImg
RBF-7.1-15-8
Essentra Components
Producto No:
RBF-7.1-15-8
Descripción:
BARBED FASTENER 0.590" NYLON BLK
Guía del usuario
Head Diameter 0.320" (8.13mm)
Color Black
Rivet Length 0.590" (14.99mm)
Type Barbed Fastener
Head Height 0.040" (1.02mm)
Grip Range 0.150" ~ 0.420" (3.81mm ~ 10.67mm)
Mfr Essentra Components
Features -
Hole Diameter 0.281" (7.14mm)