Hogar / Single Diodes / RBLQ10RSM10TL1
minImg
RBLQ10RSM10TL1
Rohm Semiconductor
Producto No:
RBLQ10RSM10TL1
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
TO-277A
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
TRENCH MOS STRUCTURE, 100V, 10A,
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A
Current - Reverse Leakage @ Vr 80 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 670 mV @ 10 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C
Current - Average Rectified (Io) 10A