Hogar / Single Diodes / RBLQ30NL10SFHTL
minImg
RBLQ30NL10SFHTL
Rohm Semiconductor
Producto No:
RBLQ30NL10SFHTL
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
TO-263L
Descripción:
TRENCH MOS STRUCTURE, 100V, 30A,
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263L
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 860 mV @ 30 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C
Current - Average Rectified (Io) 30A