Hogar / Single Diodes / RBQ10RSM10BTL1
minImg
RBQ10RSM10BTL1
Rohm Semiconductor
Producto No:
RBQ10RSM10BTL1
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
TO-277A
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO277A
En stock : 2832
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 700 mV @ 10 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C
Current - Average Rectified (Io) 10A