RCQ50110S15
XP Power
Producto No:
RCQ50110S15
Descripción:
DC DC CONVERTER 15V 50W
En stock : 9
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 35°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 3.33A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 66V
Control Features Enable, Active High
Series RCQ (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 92%