RDD0824S3V3
XP Power
Producto No:
RDD0824S3V3
Fabricante:
XP Power
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 8W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 70V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 13V
Control Features Enable, Active High
Series RDD (8W)
Power (Watts) 8 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 83%