RDE20110D15
XP Power
Producto No:
RDE20110D15
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 176V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 666mA, 666mA
Voltage - Input (Min) 42V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 87%
Mfr XP Power
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.00" L x 1.00" W x 0.43" H (25.4mm x 25.4mm x 10.9mm)
Number of Outputs 2
Control Features Enable, Active High
Series RDE20 (20W)
Power (Watts) 20 W