RER101-36/12/12P
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER101-36/12/12P
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN IMP MTRZD 101X52MM 12VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Air Flow 90.0 CFM (2.52m³/min)
Noise 69.0dB(A)
Ingress Protection -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) -
Approval Agency -
Fan Type Motorized Impellers
Termination 4 Wire Leads
Voltage - Rated 12VDC
Size / Dimension Round - 101mm Dia
Product Status Obsolete
Voltage Range 11 ~ 13VDC
Weight 0.56 lb (254.01 g)
RPM -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced
Series RER101
Power (Watts) 13.5 W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 52.00mm