RER1013614N2HHA
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER1013614N2HHA
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN IMP MTRZD 101X52MM 24VDC
Guía del usuario
Air Flow 111.8 CFM (3.13m³/min)
Noise 69.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 18 ~ 27.2VDC
RPM -
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 52.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 101mm Dia
Weight 0.67 lb (303.91 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced
Series RER101
Power (Watts) 23 W