RER120-26/18/2TDMP
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER120-26/18/2TDMP
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN IMP MTRZD 120X54MM 48VDC
Guía del usuario
Air Flow 188.0 CFM (5.26m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 60VDC
RPM 5200 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 54.00mm
Operating Temperature -4 ~ 140°F (-20 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 120mm Dia
Weight 0.95 lb (430.91 g)
Lifetime @ Temp. 57500 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER120TD, S-Force
Power (Watts) 51 W