RER133-41/14/2TDMP
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER133-41/14/2TDMP
Descripción:
FAN IMP MTRZD 133X91MM 24VDC
Guía del usuario
Air Flow 270.6 CFM (7.58m³/min)
Noise -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 16 ~ 30VDC
RPM 5000 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 91.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 133mm Dia
Weight 2 lbs (907.2 g)
Lifetime @ Temp. 145000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER133TD
Power (Watts) 50 W