RER133-41/18/2TDMP
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER133-41/18/2TDMP
Descripción:
FAN IMP MTRZD 133X91MM 48VDC
Guía del usuario
Air Flow 270.7 CFM (7.58m³/min)
Noise -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 57VDC
RPM 5000 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 91.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 133mm Dia
Weight 1.9 lbs (900.0 g)
Lifetime @ Temp. 72500 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER133TD, S-Force
Power (Watts) 50 W