RER160-28/12N
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER160-28/12N
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN IMP MTRZD 176X54MM 12VDC
Guía del usuario
Air Flow 132.4 CFM (3.71m³/min)
Noise 58.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 14VDC
RPM 3000 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 54.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 176mm Dia
Weight 1.3 lbs (589.7 g)
Lifetime @ Temp. 75000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER160N
Power (Watts) 19 W