RER175-42/18/2TDMLP
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER175-42/18/2TDMLP
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN IMP MTRZD 175X69MM 48VDC
Guía del usuario
Air Flow 353.0 CFM (9.88m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 65VDC
RPM 3400 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 69.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Weight 1.7 lbs (771.1 g)
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER175TD
Power (Watts) 42 W