RER175-42/18/2TDPU
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER175-42/18/2TDPU
Descripción:
S-FORCE EC RADIAL BLOWER
Guía del usuario
Air Flow 577 CFM (16.16m³/min)
Noise -
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 72VDC
RPM 5400 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 69.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 175mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. 102500 Hrs @ 40°C
Material - Blade -
Series RER175
Power (Watts) 166 W