RER190-39/18/2TDMLO
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER190-39/18/2TDMLO
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN IMP MTRZD 190X69MM 48VDC
Guía del usuario
Air Flow 382.0 CFM (10.70m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 57VDC
RPM 3000 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 69.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 190mm Dia
Weight 1.9 lbs (900.0 g)
Lifetime @ Temp. 55000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER190TD, S-Force
Power (Watts) 56 W