RER190-45/18/2TDLP
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER190-45/18/2TDLP
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
S-FORCE EC RADIAL BLOWER
Guía del usuario
Air Flow 635.7 CFM (17.80m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 72VDC
RPM 4600 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features -
Width 69.00mm
Operating Temperature 149°F (65°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 190mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER190
Power (Watts) 216 W