RER190-45/18/2TDMP
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER190-45/18/2TDMP
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
S-FORCE EC RADIAL BLOWER
Guía del usuario
Air Flow 517.6 CFM (14.49m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower, Centrifugal
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 72VDC
RPM 3900 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame -
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 69.00mm
Operating Temperature -4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 190mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. 105000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER190
Power (Watts) 114 W