RER225-63/18/2TDO
ebm-papst Inc.
Producto No:
RER225-63/18/2TDO
Descripción:
FAN IMP MTRZD 225X99MM 48VDC
Guía del usuario
Air Flow 942.4 CFM (26.39m³/min)
Noise -
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 72VDC
RPM 3300 RPM
Width 99.00mm
Operating Temperature -4 ~ 131°F (-20 ~ 55°C)
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Round - 225mm Dia
Weight 2.4 lbs (1.1 kg)
Lifetime @ Temp. 52500 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RER225TD, S-Force
Power (Watts) 163 W