RFC20-6R8K-RC
Allied Components International
Producto No:
RFC20-6R8K-RC
Paquete:
Radial
Descripción:
6.8UH 10% RADIAL FLAT COIL
En stock : 20
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 2
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 29 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.400" L x 0.125" W (10.16mm x 3.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 113mOhm Max
Inductance 6.8 µH