RFL60TZ6SGC13
Rohm Semiconductor
Producto No:
RFL60TZ6SGC13
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
TO-247GE
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE GEN PURP 650V 60A TO247GE
En stock : 653
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 75 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247GE
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 650 V
Series -
Package / Case TO-247-2
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 60 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 60A