RFN10BM6SFHTL
Rohm Semiconductor
Producto No:
RFN10BM6SFHTL
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
TO-252
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 10A TO252
En stock : 1400
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-252
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.55 V @ 10 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 10A