RFN20TB4SNZC9
Rohm Semiconductor
Producto No:
RFN20TB4SNZC9
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
TO-220NFM
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE GEN PURP 430V 20A TO220NFM
En stock : 992
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 30 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220NFM
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 430 V
Series -
Package / Case TO-220-2 Full Pack
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.55 V @ 20 A
Mfr Rohm Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 430 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 150°C
Current - Average Rectified (Io) 20A