RG125-19/12N
ebm-papst Inc.
Producto No:
RG125-19/12N
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN BLOWER CF 180X40MM 12VDC
En stock : 30
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 51.5 CFM (1.44m³/min)
Noise 58.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower, Centrifugal
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 15VDC
RPM 2550 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Glass Filled
Features -
Width 40.00mm
Operating Temperature -22 ~ 167°F (-30 ~ 75°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 180mm L x 180mm H
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Lifetime @ Temp. 62500 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RG125N
Power (Watts) 5 W