RG125-19/12NM
ebm-papst Inc.
Producto No:
RG125-19/12NM
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN BLOWER CF 180X40MM 12VDC
Guía del usuario
Air Flow 35.3 CFM (0.988m³/min)
Noise 48.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower, Centrifugal
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 15VDC
RPM 1750 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Glass Filled
Features -
Width 40.00mm
Operating Temperature -22 ~ 167°F (-30 ~ 75°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 180mm L x 180mm H
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RG125N
Power (Watts) 2 W