Hogar / AC Fans / RG160-28/56S
minImg
RG160-28/56S
ebm-papst Inc.
Producto No:
RG160-28/56S
Descripción:
FAN BLWR FLATPAK 220X56MM 230VAC
En stock : 133
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Air Flow 118.9 CFM (3.33m³/min)
Noise 69.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower, Flatpak
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2750 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Glass Filled
Features -
Width 56.00mm
Operating Temperature -22 ~ 158°F (-30 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CSA, UL, VDE
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 220mm L x 220mm H
Weight 3.8 lbs (1.7 kg)
Lifetime @ Temp. 30000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RG160
Power (Watts) 47.00W