RGC1A23A60KGU
Carlo Gavazzi Inc.
Producto No:
RGC1A23A60KGU
Fabricante:
Carlo Gavazzi Inc.
Descripción:
SSR ZC 230V 60A 800VP
Guía del usuario
Load Current 60 A
Series RGC
Package / Case SSR with Integrated Heat Sink
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC, Zero Cross
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 24 ~ 240V
Package Bulk
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Product Status Obsolete
Voltage - Input 20 ~ 275VAC, 24 ~ 190VDC