RGS1A60D90KKE
Carlo Gavazzi Inc.
Producto No:
RGS1A60D90KKE
Fabricante:
Carlo Gavazzi Inc.
Descripción:
SSR RELAY SPST-NO 90A 42-660V
Guía del usuario
Load Current 90 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC, Zero Cross
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 42 V ~ 660 V
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series RGS1
Package / Case Module
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Package Box
Voltage - Input 4 ~ 32VDC