RGT40NS65DGTL
Rohm Semiconductor
Producto No:
RGT40NS65DGTL
Fabricante:
Rohm Semiconductor
Paquete:
LPDS
Descripción:
IGBT TRENCH FIELD 650V 40A LPDS
En stock : 3985
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 20A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 58 ns
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 40 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 22ns/75ns
Supplier Device Package LPDS
Current - Collector Pulsed (Icm) 60 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 20A
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Gate Charge 40 nC
Power - Max 161 W