RHC50-3-270K-RC
Allied Components International
Producto No:
RHC50-3-270K-RC
Paquete:
Radial, Horizontal Cylinder
Descripción:
27UH 10% 3AMP RADIAL HI. CURR.
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 15A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.811" Dia x 0.875" L (20.60mm x 22.23mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial, Horizontal Cylinder
Ratings -
DC Resistance (DCR) 35mOhm Max
Inductance 27 µH
Series -
Type -
Package / Case Radial, Horizontal Cylinder
Frequency - Self Resonant 8MHz