RJK1001DPP-E0#T2
Renesas
Producto No:
RJK1001DPP-E0#T2
Fabricante:
Renesas
Paquete:
TO-220FP
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
RJK1001DPP-E0 - Nch Single Power
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 10000 pF @ 10 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 147 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 5.5mOhm @ 40A, 10V
Supplier Device Package TO-220FP
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series -
Power Dissipation (Max) 30W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Renesas
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 80A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V