RJK6015DPK-00#T0
Renesas Electronics America Inc
Producto No:
RJK6015DPK-00#T0
Paquete:
TO-3P
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 21A TO3P
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2600 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 67 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 360mOhm @ 10.5A, 10V
Supplier Device Package TO-3P
Vgs(th) (Max) @ Id -
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Renesas Electronics America Inc
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 21A (Ta)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V