RL0607-102-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
RL0607-102-R
Descripción:
FIXED IND 1MH 205MA 4.76 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 205 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.224" Dia (5.70mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.76Ohm Max
Inductance 1 mH
Series RL0607
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1MHz