RL0607-221-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
RL0607-221-R
Descripción:
FIXED IND 220UH 423MA 1.1 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 320mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 423 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.224" Dia (5.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 220 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 3MHz