RL0809-123-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
RL0809-123-R
Descripción:
FIXED IND 12MH 93MA 30 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 70mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 93 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.311" Dia (7.90mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30Ohm Max
Inductance 12 mH
Series RL0809
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 520kHz