Hogar / NTC Thermistors / RL1003-52.7K-150-D1
minImg
RL1003-52.7K-150-D1
Amphenol Thermometrics
Producto No:
RL1003-52.7K-150-D1
Descripción:
THERM NTC 100KOHM 4228K DISC
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 150°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±10%
B25/100 -
B Value Tolerance -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
B25/75 -
Length - Lead Wire 1.50" (38.00mm)
Series RL1003
Resistance in Ohms @ 25°C 100k
Package / Case Disc, 2.8mm Dia x 2.8mm W