RL1011-181-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
RL1011-181-R
Descripción:
FIXED IND 181UH 959MA 330MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.11A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 959 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.374" Dia (9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Inductance 181 µH
Series RL1011
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 3MHz