RL1218-220-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
RL1218-220-R
Descripción:
FIXED IND 22UH 3.64A 42 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.6A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.64 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.480" Dia (12.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 42mOhm Max
Inductance 22 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 8MHz