RL1218-472-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
RL1218-472-R
Descripción:
FIXED IND 4.7MH 322MA 5.46OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 457mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 322 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.480" Dia (12.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.46Ohm Max
Inductance 4.7 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 400kHz