RL1218-562-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
RL1218-562-R
Descripción:
FIXED IND 5.6MH 305MA 6.11OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 418mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 305 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.480" Dia (12.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.11Ohm Max
Inductance 5.6 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 400kHz