RL48-19/12/2P
ebm-papst Inc.
Producto No:
RL48-19/12/2P
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN BLOWER CF 75.2X27MM 12VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Noise -
Ingress Protection -
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Current Rating (Amps) -
Approval Agency -
Fan Type Blower, Centrifugal
Termination 4 Wire Leads
Voltage - Rated 12VDC
Size / Dimension Square/Rounded - 75.2mm L x 75.5mm H
Product Status Active
Voltage Range 8 ~ 13.5VDC
RPM 4400 RPM
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RL48
Power (Watts) 4.6 W
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Fiberglass Reinforced
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Package Bulk
Width 27.00mm