RL65-21/12H
ebm-papst Inc.
Producto No:
RL65-21/12H
Descripción:
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 35.8 CFM (1.00m³/min)
Noise 69.0dB(A)
Fan Type Blower
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6.8 ~ 13.8VDC
RPM 4900 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Glass Filled
Features -
Width 33.00mm
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Series RL65
Power (Watts) 16 W