RLF35-8/12N
ebm-papst Inc.
Producto No:
RLF35-8/12N
Fabricante:
ebm-papst Inc.
Descripción:
FAN BLOWER CF 51X15MM 12VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 5.7 CFM (0.160m³/min)
Noise 6.4dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Blower, Centrifugal
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 8 ~ 13.2VDC
RPM 6700 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Plastic, Fiberglass Reinforced
Features Locked Rotor Protection
Width 15.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CE
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square/Rounded - 51mm L x 51mm H
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Plastic, Fiberglass Reinforced
Series RLF35
Power (Watts) 3.5 W