RM04J4R7CT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
RM04J4R7CT
Paquete:
0402
Descripción:
RES0402 5% 4.7 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 4.7 Ohms
Series RM
Power (Watts) 0.063W, 1/16W