Hogar / Ferrite Cores / RM10/I-3C97-A400
minImg
RM10/I-3C97-A400
Ferroxcube
Producto No:
RM10/I-3C97-A400
Descripción:
FERRITE CORE RM 400NH 3C97 2PC
Guía del usuario
Inductance Factor (Al) 400 nH
Effective Area (Ae) mm² 96.6
Tolerance ±3%
Material 3C97
Supplier Device Package RM 10 x 1
Effective Length (le) mm 44.6
Series -
Effective Permeability (µe) 147
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 4310
Length 1.122" (28.50mm)
Gap Gapped
Mfr Ferroxcube
Height 0.729" (18.60mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 89.1
Width 0.531" (13.50mm)